Łazienka prywatna, Wrocław

  • lokalizacja: Wrocław, Polska
  • architekt: Archiwytwórnia
  • obiekt: loft, wnętrze prywatne
  • data realizacji: 2018
  • kolekcja: Zucchetti / Pan

Jak urządzić małą łazienkę? Projektanci ze studia Archiwytwórnia udowodnili, że skromny metraż nie jest dla nich żadnym ograniczeniem. I choć minimalistyczna łazienka z prysznicem to popularne rozwiązanie, to wykorzystanie w niej czarnej armatury i faktury drewna wymaga przemyślanych decyzji. Projekt wpisuje się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Minimalistyczna łazienka nie odstrasza swoim chłodem i nie dystansuje użytkownika od współczesnego designu.

Zastosowano lekkie, kremowe tło w postaci płytek heksagonalnych, które sąsiadują z płytkami ceramicznymi imitującymi drewno. Ich ciepła kolorystyka ożywia wnętrze i podkreśla urok stylowej armatury włoskiej marki Zucchetti.

Duże lustro odbijające blask lamp optycznie powiększa łazienkę. Jego gruba, czarna oprawa, współgra z kolorem baterii umywalkowej i prysznica. Architekci celowo zrezygnowali z dekoracji i zdobień. Wykorzystując czarną armaturę mieli świadomość, że to właśnie ona będzie głównym bohaterem projektu. Matowa czerń wprowadza do wnętrza dyskretną elegancję. Styl łazienki wyrażony jest poprzez proste, aczkolwiek interesujące rozwiązania, które zapewniają użytkownikom funkcjonalność i wygodę.

zdjęcia dzięki uprzejmości pracowni Archiwytwórnia, autor: Bartłomiej Senkowski

powrót...

Scroll To Top