Alphamesh to innowacyjne materiały mające wszechstronne zastosowanie w architekturze na zewnątrz obiektów oraz w architekturze wnętrz. Grupa tych produktów obejmuje szeroką gamę siatek architektonicznych dających niespotykane dotąd możliwości kreatywnego kształtowania form i wnętrz. Wykonane z różnych metali siatki pierścieniowe (ring mesh), płytkowe (scale mesh) i materiałowe (fabrics) od blisko dwóch dekad fascynują projektantów i użytkowników.

Stalowe siatki pierścieniowe pierwotnie opracowane były przez niemiecką firmą Friedrich Münch GmbH z myślą o ochronie osobistej. Stąd też ich początkowe zastosowane w odzieży odpornej na przecięcia i przebicia stosowanej w policji i w przemyśle spożywczym. Dlatego niezwykła wytrzymałość jest jedną z cech pozwalających na szerokie wykorzystanie siatek w architekturze jako fasady budynków oraz przegrody chroniące przed dostępem.

Częściowa transparentność siatek pozwala na optyczne wydzielanie przestrzeni, wykorzystanie ich dla ochrony wizualnej, a także jako materiału dla ochrony przeciwsłonecznej. Z kolei właściwa dla tkanin, niezwykła plastyczność umożliwia tworzenie miękkich, praktycznie nieograniczonych w wymiarach form i swobodne kreowanie przestrzeni. Siatki metalowe są doskonałym medium dla światła i wody. Pozwala to na uzyskiwanie nowych, zaskakujących efektów przestrzennych wykorzystywanych w architekturze. Dzięki możliwości łączenia uzyskać można praktycznie nieograniczone wymiary. Ofertę siatek uzupełniają systemy ich mocowania.

Siatki Alphamesh to tworzywo, z którego architekci i projektanci tworzyć mogą ostateczną formę przestrzenną lub wyrób. Nierzadko pełne wykorzystanie tych materiałów może nieść za sobą wiele pytań. Dlatego wspieramy naszych partnerów poprzez fachowe doradztwo techniczne i kompleksową obsługę.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Pokaż sidebar