Hotel Warszawa

  • lokalizacja: Warszawa, Polska
  • architekt: Grażyna Grzybek, Michał Grzybek
  • nazwa: Hotel Warszawa
  • produkty: Zucchetti (Pan), KOS (Muse)
  • data realizacji: 2018
  • rodzaj obiektu: Hotel

Wieżowiec Prudential został oddany do użytku w 1934 roku. Był wtedy najwyższym budynkiem w Polsce i drugim co do wielkości w Europie. Szybko stał się jednym z symboli stolicy oraz świadkiem jej burzliwej historii. Renowacja przeprowadzona w 2018 roku tchnęła w Prudential nowe życie. Dziś pełni on rolę pięciogwiazdkowego hotelu zarządzanego przez grupę Likus Hotels & Restaurants.

Hotel Warszawa dysponuje 142 ekskluzywnymi pokojami i apartamentami, w tym 160-metrowym penthousem, ulokowanym na najwyższym piętrze wieżowca. Jego niezaprzeczalnym atutem jest taras z widokiem na panoramę miasta.

Wystrój wnętrz to starannie przemyślane połączenie estetyki lat 30. i najnowszych trendów. Kamienne posadzki i elementy wykonane z betonu zamykają przestrzeń w surowych ramach.

Aby ocieplić jej charakter, projektanci połączyli ze sobą różnorodne faktury. Egzotyczne drewno, marmur oraz detale wykonane ze stali, szkła i miedzi, budują spójną całość. Bogata historia miejsca przejawia się w postaci subtelnych dekoracji. W niektórych sypialniach zachowano fragmenty dawnego stropu.

Aranżacja łazienek jest minimalistyczna i ogranicza się wyłącznie do najpotrzebniejszych elementów. Marmur stanowi tło dla ekskluzywnej armatury Zucchetti.Kos z serii Pan i wolnostojących wanien Muse. Do dyspozycji gości pozostawiono przestronne sale konferencyjne, nowoczesne centrum spa i rekreacji oraz stylowe restauracje. Za projekt Hotelu Warszawa odpowiada Pracownia Architektury GBK.

zdjęcia dzięki uprzejmości Hotelu Warszawa

powrót...

Scroll To Top