news

Octo / silna, dyskretna osobowość

Octo / silna, dyskretna osobowość

Zakrzywione linie i płaskie bryły to wynik poszukiwania nowych form: miękkich, współczesnych i wcześniej niespotykanych. Kolekcja Octo miała swoją premierę podczas Milan Design Week 2023.
Teraz wchodzi do oferty Zucchetti.

Octo – bateria umywalkowa, PVD brushed chocolate

Idea nowej serii jest bardzo racjonalna i jednocześnie wyrafinowana: czytelnie oddzielić od siebie poszczególne elementy za pomocą czystych i regularnych cięć. A wszystko po to, aby osiągnąć niespotykany wcześniej efekt: ukazać w pełni płaską wylewkę w całości wykonaną z mosiądzu. Projekt Davida Lopeza Quincocesa jest wynikiem poszukiwań o obszarze krągłych form oraz chęci silnego wyeksponowania spłaszczonych brył wylewki i uchwytu. Zrównoważone proporcje, podkreślają miękki i jednocześnie bardzo linearny charakter nowej serii armatury.

 Octo – bateria umywalkowa, PVD brushed gold & brushed metal black

„W projektach lubię stosować kobiece i krągłe kształty. Stąd też decyzja o wyeksponowaniu krzywizn armatury, a w konsekwencji, o zaakcentowaniu proporcji obiektu, i nadaniu mu innowacyjnego, współczesnego wyrazu z zachowaniem silnej lecz dyskretnej osobowości” – mówi David Lopez Quincocez.

Posłuchaj wywiadu z projektantem

Opracowując kolekcję Octo, firma Zucchetti jak zawsze przeprowadziła dogłębne badania rynku. W następstwie ich wyników niezbędne było opracowanie zupełnie nowego procesu technologicznego, dzięki któremu możliwe stało się doprowadzenie wody do płaskiej wylewki baterii. Rezultatem jest oryginalny i wyrafinowany produkt, będący wyrazem współczesnych trendów w łazience.

 Octo – bateria umywalkowa, metal black & brushed metal black

Kolekcja może być użyta w bardzo szerokim zakresie zastosowań. Octo jest dostępne w kilku wariantach, dzięki czemu znajdzie swoje miejsce w rozmaitych projektach. Seria występuje w wielu wykończeniach kolorystycznych: chrom, polerowany i szczotkowany nikiel, polerowany i szczotkowany Metal Black, szczotkowane British Gold PVD, szczotkowane złoto PVD, szczotkowana czerń PVD, szczotkowana miedź PVD i szczotkowana czekolada PVD.
Dowiedz się więcej na naszej stronie internetowej lub pobierając katalog.